واکس قهوه ای بلدرچین استفاده کنید تا کفش هایتان هیچوقت کثیف نشوند

وقتی صحبت از جلای کفش می شود، واکس قهوه ای بلدرچین که درخششی شبیه آینه به کفش شما می بخشد، معمولاً چیزی است که به ذهن همه می رسد.

به منظور مراقبت صحیح از کفش های خود، به چیزی بیش از یک واکس واکس نیاز دارید تا کفش های خود را به شکل عالی نگه دارد. شما ممکن است با نوع دیگری از پولیش روبرو شده باشید – لاک کرم. 

هنگام صحبت در مورد جلای کفش معمولاً چندین سؤال به ذهن خطور می کند. تفاوت بین واکس و کرم پولیش چیست؟ کدام را باید استفاده کنید؟ آیا می توان یکی را با دیگری جایگزین کرد؟

در این مقاله سعی شده است تفاوت این دو توضیح داده شود و در مورد جلای کفش به تفصیل صحبت شود.

واکس کفش چیست؟ واکس کفش نوعی پولیش کفش با غلظت رنگدانه کمتر اما دارای غلظت بالایی از واکس های سخت است.

 این به آنها اجازه می دهد تا لایه صاف تری را روی سطح حفره دار یک دانه چرم تشکیل دهند. این امر ظاهری براق ایجاد می کند که در اصل نمای آینه مانند مورد نظر روی سطح کفش است.

همانطور که واکس سخت بیشتری اضافه می شود، سطح کفش را صاف تر و بازتاب ها را شفاف تر می کند و ظاهری براق ایجاد می کند.

 از واکس های رنگی می توان برای پر کردن و پنهان کردن خراش های جزئی در کفش ها، معمولاً روی کلاهک های پا استفاده کرد. 

مانند پولیش های کرم، لایه موم پولیش موم فقط در لایه بالایی وجود دارد. هر دو را می توان به راحتی با یک پاک کننده چرم جدا کرد.

 همچنین لازم به ذکر است که موم ها آبگریز (ضد آب) هستند. بنابراین پولیش های واکس مقدار قابل توجهی مقاومت در برابر آب را به کفش شما می بخشد که برای دوام آن ضروری است.

پولیش‌های موم معمولاً با استفاده از برس داوبر، دست‌ها یا با پارچه‌ای استفاده می‌شوند که سپس اجازه داده می‌شود تا خشک شود، سپس با استفاده از برس صاف‌کننده موی اسب به درخشندگی براق تبدیل می‌شود.

 درست مانند استفاده از لاک کرم، لزوماً نیازی به تطبیق دقیق رنگ نیست. برخی از صاحبان کفش موم مشکی را به لبه‌های کفش‌های رنگ روشن‌تر خود اضافه می‌کنند تا به جلوه‌ای شبیه پتینه بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *