مالیدن پودر پیاز خارجی بر رویپست موجب کاهش دردهای مفصلی می شود

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد پودر پیاز خارجی در 5000 سال قبل از میلاد مورد استفاده بوده است.

این سبزی در مقبره‌های فراعنه مصر یافت شده و به دلیل لایه‌های زیاد آن را نماینده حیات ابدی می‌دانستند.

بیشتر باستان شناسان بر این باورند که منشا آن آسیای مرکزی است، این احتمال وجود دارد که به طور همزمان در بسیاری از فرهنگ های مختلف در سراسر جهان پرورش داده شده است.

هم یونانیان و هم رومیان باستان پیاز را به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود مصرف می کردند. رومی ها در سفر به استان های انگلیسی خود پیاز را با خود حمل می کردند.

پلینی بزرگ اعتقاد رومی ها به پیاز را به عنوان یک دارو مستند کرد، تصور می شد پیاز شرایطی مانند ضعف بینایی را درمان می کند و گاز گرفتگی سگ را التیام می بخشد.

پودر پیاز از پیاز پیاز که خشک شده و آسیاب شده و به صورت پودر درآمده است تهیه می شود.

مکان دقیق منشا این ادویه نیز در تاریخ گم شده است، اگرچه به احتمال زیاد در خاورمیانه و مصر احتمالاً در میان اولین مکان هایی است که پیاز خشک را خرد می کند.

توجه داشته باشید که پیاز از همان اوایل اهلی شدن با خشک کردن حفظ شده است. امروزه، ایالات متحده بزرگترین تولید کننده پودر پیاز و هند دومین تولید کننده بزرگ پودر پیاز است.

پیاز طعم تند و متمایزی دارد که شامل شیرینی، گوگرد و نکات سیر است. پودر پیاز آن طعم را دارد، اما تندی آن کاهش می یابد.

این طعم نتیجه روغن فراری است که سرشار از گوگرد است. این همان ترکیبی است که باعث می شود وقتی پیاز را خرد می کنیم گریه کنیم.

کم چرب و کم کالری: می توانید از پودر پیاز در اکثر دستور العمل ها بدون اضافه کردن مقادیر قابل توجهی چربی یا کالری استفاده کنید، به این معنی که می تواند به کاهش وزن شما کمک کند.

یک قاشق چای خوری پودر پیاز حاوی 8 کالری است و تقریباً بدون چربی است. در نتیجه می‌توانید به اندازه‌ای که می‌خواهید استفاده کنید بدون اینکه تأثیر منفی بر سلامتی داشته باشید.

سدیم کم: پودر پیاز بدون افزودن نمک به غذا طعم می دهد. در یک قاشق چایخوری پودر پیاز فقط 2 میلی گرم سدیم وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *