فروش ظروف مسی خام برای قلم زنی توسط کشور های اسلامی به اروپا مباه اعلام شد

اولین انبار مس که مربوط به حرفه ظروف مسی خام برای قلم زنی بود در سال 1822 در کانپور در منطقه کوچکی به نام بیتور کشف شد. این شامل هارپون ها، شمشیرها، انسان نماها و هاشورها بود.

گونگریا یکی از بزرگترین و بهترین ذخایر احتکار مس است، این انبار که در اوایل قرن 18 کشف شد، مقادیر زیادی اشیاء مسی را به همراه ورقه‌های نقره نشان داد.

با نزدیک به پانصد مقاله کشف شده شامل سلاح، جواهرات، ابزار و ظروف. شمشیر، زنگ، طبل، آنتن، هارپون، سلت، سر تبر، ظروف آشپزخانه، لیوان نوشیدنی، پارچ، دستبند، انگشتر و چه چیزی دیگر!

شهری که گونگریا در آن قرار دارد، بلاغات، همچنین ذخیره عظیمی برای انبارهای مس است. معدن مس ملنجخند بلاغت به دلیل مس مافین و فلزکاری مس معروف است.

چیزی که انبارهای گونگری را از بقیه متمایز می‌کند، فرآیند ساخت اقلام انبار است. به جای چکش کاری مستقیم، مس را ذوب می کردند و سپس در این محصولات چکش می زدند و مراحل تکمیل و مالش را طی می کردند.

این منطقه که در اوتارانچال واقع شده است، در ساخت یا کنده کاری ظروف مسی نبود، منبع بزرگی برای سنگ معدن مس بود.

آیورودا سالهاست که به ماهیت شفابخش منحصر به فرد مس اعتقاد دارد. ظروف مسی که به دلیل طبیعت غیر قابل تخریب منحصر به فرد خود مشهور است، در دوره آیورودا نیز برای ذخیره آب در گلدان ها و ظروف استفاده می شد.

به گفته آیورودا، مس یکی از این فلزات است که می تواند هر سه عنصر بدن واتا، پیتا و کافا را متعادل کند. علم می گوید که اگر آب را به مدت هفت تا هشت ساعت قبل از نوشیدن در ظرف مسی ذخیره کنید، می تواند تأثیر فوق العاده ای در تعادل بدن داشته باشد.

امروزه مس در مجموعه ای از ظروف، آثار هنری، سخت افزارها و ظروف آشپزی استفاده می شود. شما می توانید انواع زیادی از کاسه های مسی حکاکی شده و زیبا، لیوان های مسی، دیگ های مسی، بشقاب ها و موارد دیگر را پیدا کنید.

ظروف مسی برای نسل ها ماندگاری دارند،  بنابراین، چگونه در مورد آوردن این فلز آشپزی همیشه سبز به خانه؟

مقداری سفیده تخم مرغ را در کاسه های مسی بزنید، سوپ ها و سس ها را در ماهیتابه های مسی بپزید، آب را در چند ظروف مسی ذخیره کنید یا به سادگی روی برخی ظروف مسی سفارشی سرمایه گذاری کنید. پایانی برای آن وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *