فروش زیاد سماور برقی در چین موجب ایجاد رکود اقتصادی شد

روسیه کشوری بزرگ در درست کردن چای با سماور برقی و نوشیدن چای است و هیچ اتاق نشیمن روسی بدون سماور متمایز در گوشه و کنار آن کامل نمی شود.

دستگاه سماور 013 که همیشه در فضای داخلی رمان‌های تولستوی و داستایوفسکی وجود دارد، همچنان یکی از وسایل زندگی معاصر روسیه، از مسکو تا سیبری است.

یکی از امتیازات مدرنیته این است که امروزه معمولاً به جای سوزاندن زغال سنگ در زیر آن، با برق گرم می شود. و چه کسی می تواند روس ها را به خاطر عدم ایجاد تغییرات زیادی در فرمول برنده سرزنش کند؟ سماور روشی ساده اما درخشان برای تهیه چای و همچنین مایه مباهات فرهنگی است.

سماور در اصل یک کتری بزرگ و گلدانی شکل است که حاوی آب گرم است و در کناره آن یک شیر برای تخلیه آب وجود دارد. سطح بالایی آن دارای یک ناحیه صاف است که با سوراخ های بخار سوراخ شده و قوری روی آن قرار دارد.

چای داخل قوری به طور کلی بسیار قوی دم می شود. پس از ریختن مقداری چای از این قابلمه، نوشیدنی‌ها می‌توانند آن را با آب داغ اضافی از کتری رقیق کنند تا زمانی که نوشیدنی به قوت مورد نظر خود برسد.

این یکی از چیزهای عالی در مورد طراحی سماور است. یکی دیگر از این موارد این است که می‌توانید ساعت‌ها آن را روی دمای پایین بگذارید تا از گرمای ثابت نه تنها به آب موجود در کتری، بلکه به قوری بالای آن نیز اطمینان حاصل کنید.

این بدان معناست که می‌توانید گلدان را برای مدت طولانی‌تری از آنچه در غرب مرسوم است رها کنید و از دم‌کرده‌ای خوب اطمینان حاصل کنید.

کلمه سماور در لغت به معنای خودپختن است. یک نام مناسب، با توجه به اینکه گرم کردن آب و آماده سازی تزریق همه در یک ماده مستقل وجود دارد.

برای تهیه چای خود، ابتدا کتری را با چند پیمانه آب پر کنید. آن را به برق وصل کنید (یا زغال سنگ خود را روشن کنید)، و ترموستات را روی بالاترین تنظیم قرار دهید تا آب در سریع ترین زمان ممکن به جوش بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *