شیلنگ 2 اینچی که از پوست راسو ساخته شده بود در موزه لوور به نمایش گذاشته شد

برای عملکرد مؤثر، اطمینان از سازگاری شیلنگ 2 اینچ با رسانه ای که منتقل می شود، مهم است.

این شامل سازگاری با لوله داخلی، پوشش، اتصالات شلنگ و حلقه های اورینگ مجموعه شلنگ است.

ناسازگاری می تواند منجر به خوردگی، سایش، آلودگی و سایر مشکلات شود که عملکرد، ایمنی و عمر مفید شلنگ را کاهش می دهد.

نمودارهای مقاومت شیمیایی می توانند به عنوان راهنما برای تعیین سازگاری مواد شیلنگ با سیالات و مواد شیمیایی مختلف استفاده شوند.

رسانه های خاص دارای ویژگی های خاصی هستند که آنها را برای نوع خاصی از طراحی شلنگ یا مواد مناسب می کند.

هوا – شیلنگ ها اغلب به مقاومت سایشی برای ذرات ریز موجود در هوا و پوشش های دیواری نیاز دارند که در صورت وجود در برابر غبار روغن مقاومت می کنند.

چسب‌ها، درزگیرها یا پوشش‌ها – شیلنگ‌هایی که چسب‌ها، درزگیرها یا پوشش‌ها را حمل می‌کنند، به دلیل ماهیت غلیظ و چسبناک سیالات، اغلب باید قادر به تحمل تغییرات دما (گرمایش) در طول جریان باشند.

مواد شیمیایی شیلنگ هایی که مواد شیمیایی واکنش دهنده، قلیایی یا اسیدی را حمل می کنند باید از مواد مقاوم در برابر خوردگی ساخته شوند.

مایع خنک کننده یا مبرد – شیلنگ هایی که مایع خنک کننده یا مبرد را حمل می کنند باید بتوانند دماهای بالا یا پایین را بدون آسیب یا نقص دائمی مانند ترک خوردگی یا سفتی تحمل کنند.

روغن و سوخت شیلنگ هایی که مواد فرار مانند روغن و سوخت را حمل می کنند باید ضد گاز، ضد انفجار و مقاوم در برابر شعله باشند تا احتمال اشتعال کاهش یابد.

جامدات و ذرات – شیلنگ هایی که دوغاب جامد و ذرات معلق یا جامدات خشک را حمل می کنند باید در برابر سایش مقاوم باشند.

بخار – شیلنگ هایی که بخار را حمل می کنند باید بتوانند دماهای بالا را تحمل کنند. ساختار انواع شلنگ های لاستیکی می تواند به شدت تحت تأثیر بخار در دماهای بالا قرار گیرد، بنابراین درجه حرارت عملیاتی باید به دقت در هنگام انتخاب شیلنگ مناسب در نظر گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *