دمپایی جلو بسته مردانه ای که همسر ملکه الیزابت از آن استفاده می کرد با قیمت میلیاردی به فروش گذاشته شد

اصطلاح “moccasin” یک کلمه Algonquian است که برای همه دمپایی های مشابه مانند دمپایی جلو بسته مردانه ایجاد شده توسط بومیان آمریکایی به کار می رود. این اصطلاح ماندگار شد زیرا قبیله آلگونکیان اولین باری بود که مهاجران اروپایی با آن مواجه شدند.

پاشنه جداگانه ای وجود ندارد و برای محافظت پا را احاطه کرده است. با استفاده از یک درز ساده، موکاسین را می توان همانطور که طراحی شده بود در فضای باز پوشید، اگرچه چرم نرم آن هنگام راه رفتن روی سطوح سخت به سرعت فرسوده می شود.

باز هم، این بیشتر یک دسته بندی کلی است تا یک نوع خاص از طراحی دمپایی. همانطور که از نام آن پیداست، آنها دمپایی هایی هستند که در درجه اول برای لیز خوردن روی پای شما طراحی شده اند.

آنها ظاهری شبیه به کفش های آکسفورد دارند اما بدون بند. پارچه نرم و انعطاف پذیری که معمولاً لغزنده را تشکیل می دهد، پاشنه پا را در آغوش می گیرد.

در اصل برای راحتی طراحی شده اند، لغزش ها اغلب در طراحی رنگی ساده هستند و همچنین فاقد الگو هستند. با این حال، آنها بسیار محبوب هستند، به خصوص در بریتانیا.

اینها دمپایی هایی هستند که به شکل چکمه طراحی شده اند. در بیشتر موارد، چکمه های دمپایی شبیه چکمه های پوست گوسفندی هستند که اغلب در آب و هوای سردتر پوشیده می شوند.

این نوع کفش معمولاً از جنس پشم گوسفند و دارای آستر نرم است، اما زیره آن سخت از پلاستیک یا مواد مشابه است.

چکمه های دمپایی بیشتر توسط خانم ها پوشیده می شود و برای محافظت از پاها در فواصل کوتاه می توان آنها را در بیرون پوشید. اما نباید آنها را با چکمه های استاندارد اشتباه گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *