با خرید کلم بروکلی در بازار تهران دیگر نیازی به پرداخت مالیات ندارید

کلم بروکلی را می توان به صورت پخته یا خام مصرف کرد؛ مانند کلم بروکلی در بازار تهران که هر دو کاملا سالم هستند اما دارای پروفایل های مغذی متفاوتی هستند.

روش‌های مختلف پخت، مانند جوشاندن، مایکروویو، سرخ کردن و بخارپز کردن، ترکیب مواد مغذی سبزی را تغییر می‌دهند، به ویژه ویتامین C و همچنین پروتئین و قند محلول را کاهش می‌دهند؛ به نظر می رسد که بخار کردن کمترین تأثیرات منفی را دارد.

با این حال، کلم بروکلی، خام یا پخته، منبع عالی ویتامین C است. فقط نصف فنجان (78 گرم) بروکلی پخته شده 84 درصد از مصرف روزانه مرجع (RDI) را تامین می کند – بیش از نصف پرتقال می تواند ارائه دهد.

بروکلی منبعی غنی از چندین ویتامین، مواد معدنی و فیبر است. روش های مختلف پخت ممکن است بر ترکیب مواد مغذی سبزیجات تأثیر بگذارد، اما کلم بروکلی یک افزودنی سالم به رژیم غذایی شما چه پخته یا خام است.

حاوی آنتی اکسیدان های قوی است که اثرات محافظتی بر سلامتی دارد: محتوای آنتی اکسیدانی بروکلی ممکن است یکی از مزایای اصلی آن برای سلامت انسان باشد.

آنتی اکسیدان ها مولکول هایی هستند که آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد را مهار یا خنثی می کنند. این می تواند منجر به کاهش التهاب و یک اثر محافظتی کلی برای سلامتی شود.

بروکلی دارای سطوح بالایی از گلوکورافانین است، ترکیبی که در طی هضم به یک آنتی اکسیدان قوی به نام سولفورافان تبدیل می شود.

مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی نشان می دهد که سولفورافان ممکن است فواید سلامتی متعددی از جمله کاهش قند خون، سطح کلسترول، استرس اکسیداتیو و ایجاد بیماری های مزمن داشته باشد. با این حال، تحقیقات بیشتری برای درک نقش آن در انسان مورد نیاز است.

بروکلی همچنین حاوی مقادیر قابل توجهی از آنتی اکسیدان های لوتئین و زآگزانتین است که ممکن است از استرس اکسیداتیو و آسیب سلولی در چشم شما جلوگیری کند.

بروکلی حاوی چندین آنتی اکسیدان قوی است که ممکن است از سلول ها و بافت های سالم در سراسر بدن شما حمایت کند.
ترکیبات زیست فعال ممکن است به کاهش التهاب کمک کنند: بروکلی حاوی ترکیبات فعال زیستی مختلفی است که نشان داده شده است التهاب را در بافت های بدن شما کاهش می دهد.

این تئوری وجود دارد که چندین ترکیب برای حمایت از این اثر به طور هم افزایی کار می کنند، اگرچه به نظر می رسد برخی به صورت جداگانه نیز کار می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *