انار دانه سیاهی که از ریزش مو جلوگیری می کند

به گفته مگی مون ، MS، RD، رئیس ارتباطات تغذیه POM Wonderful، آریل های انار دانه سیاه سرشار از آنتی اکسیدان های پلی فنل هستند.

پلی فنول ها دسته ای از ترکیبات گیاهی زیست فعال با خواص آنتی اکسیدانی شناخته شده برای مبارزه با مولکول های ناپایدار هستند که می توانند در طول زمان به سلول های شما آسیب وارد کنند.

مون می گوید این مولکول های مضر رادیکال های آزاد نامیده می شوند.

به طور خاص، آریل های انار حاوی آنتوسیانین ها هستند که نوعی فلاونوئید (یکی از دو دسته پلی فنل ها) هستند.

تحقیقات نشان می دهد که آنتوسیانین ها ممکن است با مجموعه ای از مزایای سلامتی بالقوه مانند کاهش فشار خون و کند کردن رشد سرطان مرتبط باشد.

آنتوسیانین ها رنگ یاقوتی زیبا را به انار می دهند و به طور معمول، هر چه رنگ میوه عمیق تر باشد ، حاوی آنتی اکسیدان بیشتری است. بنابراین، جای تعجب نیست که انار قرمز تیره یک منبع غنی است.

منبع خوبی از فیبر هستند: طبق گفته وزارت کشاورزی ایالات متحده ، آرل های انار در هر وعده، چهار گرم فیبر برای ما فراهم می کند.

این تقریباً 15٪ از ارزش روزانه توصیه شده ما (DV) فیبر برای بزرگسالان در حدود نیم فنجان آریل است. به طور خاص، بیشتر فیبر موجود در انار فیبر نامحلول است.

فیبر نامحلول به ما کمک می کند تا سیستم گوارش خود را سالم نگه داریم (و احساس خوبی داشته باشیم!) با حرکت دادن چیزها در دستگاه گوارش خود.

این می تواند از سطوح پایدار قند خون حمایت کند و به سیری و سیری ما در زمان غذا کمک کند.

ویتامین C را تامین می کنند: مون می‌گوید: انار در هر نصف فنجان منبع خوبی از ویتامین C است. این نصف فنجان حدود 9 میلی گرم (میلی گرم) ویتامین C را فراهم می کند که حدود 10٪ از DV ریز مغذی مهم برای بزرگسالان است.

بیشتر حیوانات می‌توانند ویتامین C خود را تولید کنند، اما انسان نمی‌تواند، و این باعث می‌شود که این ویتامین برای ما یک نیاز غذایی باشد.

ویتامین C خود یک آنتی اکسیدان است که به عملکرد خوب سایر آنتی اکسیدان ها در بدن کمک می کند. این ویتامین نقش کلیدی در چندین فرآیند ضروری بدن مانند متابولیسم پروتئین، سنتز کلاژن و تولید انتقال دهنده های عصبی دارد.

به عملکرد سیستم ایمنی کمک می کند و به جذب آهن غیر هم (که در منابع گیاهی آهن موجود است) کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *