استفاده از قیف آزمایشگاهی پلاستیکی برای تولید اشک مصنوعی اولین ربات انسان نما

قیف بوشنر: حذف جامدات ناخواسته از مایع، وظیفه اصلی قیف آزمایشگاهی پلاستیکی بوشنر است، مخلوط مایع و جامد از صافی عبور داده می شود که یک تکه کاغذ صافی نیز در قیف دارد که به عنوان یک فیلتر کننده عمل می کند.

ذرات جامد را مسدود می کند و باقیمانده ها به داخل فلاسک جمع آوری می شوند. این قیف ها از مواد مختلفی مانند چینی، پلاستیک یا شیشه ساخته می شوند.

اگرچه ست های چینی در درجه اول استفاده می شود، مجموعه های دیگری از پلاستیک یا شیشه نیز استفاده می شود.

پیکربندی: در یک قیف بوشنر معمولی، یک فلاسک شیشه ای بوشنر وجود دارد که روی یک میز صاف قرار می گیرد. در بالای فلاسک ظرف دیگری با یک سوراخ متوسط در پایین وجود دارد.

قیف

این ظرف ثانویه به آرامی در بالای فلاسک قرار می گیرد. سوراخ سوراخ شده رو به پایین است.

در این پیکربندی ابتدایی دستگاه، مهمترین جنبه، تکه کاغذ صافی است. در قیف قرار می گیرد، به طوری که مواد جامد از سیال جدا می شوند.

در سوراخ کناری یک جزء خلاء دیگری وجود دارد که هوای موجود در فلاسک را مکش می کند.

فرآیند: هنگامی که مخلوطی در ظرف بالایی ریخته می شود، به دلیل کاغذ صافی قرار داده شده در آنجا، تمام ذرات جامد به کاغذ صافی می چسبند و مایع آزادانه از طریق کاغذ صافی به داخل فلاسک قرار داده شده در زیر جریان می یابد. قبل از استفاده از قیف بوشنر باید قوانین زیر را رعایت کنید:

کاغذ صافی قبل از استفاده باید با یک حلال مرطوب شود. این برای جلوگیری از نشت اولیه است.

سیال ریخته گری که باید در ظرف دیگری فیلتر شود از طریق مکش خلاء وارد می شود.

همچنین توجه داشته باشید که حلال نباید از شرایط لازم تجاوز کند، در غیر این صورت مقدار اضافی نیز توسط مکش خلاء جذب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *